Hoe betrek ik mijn kind bij mijn zwangerschap?

Tips om je kind bij de zwangerschap te betrekken
Het ligt natuurlijk aan de leeftijd van je oudere kinderen in welke mate je ze bij een zwangerschap kan betrekken. Een peuter zal bijvoorbeeld minder van je zwangerschap begrijpen dan een ouder kind. Je voelt zelf het beste aan welke tips bruikbaar zijn voor je kind.Geef informatie over de zwangerschap
Vooral oudere kinderen vinden de zwangerschap zelf heel interessant. Ze zijn nieuwsgierig hoe een baby in de buik kan groeien. Je kan je kind makkelijk bij je zwangerschap betrekken door informatie te laten lezen of te laten zien over de baby. Er zijn verschillende boeken te koop met foto's van hoe een baby in de buik groeit. Ook kan je er zelf bij vertellen hoe groot de baby nou is en wat hij allemaal al kan. Je kind kan op die manier een beeld bij de baby krijgen. Ook de echo kan je laten zien. Het is tenslotte de eerste foto van je baby. Er wordt afgeraden om je kinderen mee te nemen naar de echo. Een echo is namelijk medisch, je wilt niet dat je kinderen er bij zitten als je slecht nieuws te horen krijgt. Wil je toch graag dat je kinderen de baby in de buik zien, laat dan na 20 weken een pretecho maken.
Maak contact met de baby
De eerste paar maanden van je zwangerschap kan er nog geen contact gemaakt worden met de baby. Maar na ongeveer 20 weken zwangerschap kan je de baby voelen bewegen. Dit is voor zowel jongere als oudere kinderen erg leuk! Je buik wordt opeens een baby! Je kan je kind niet dwingen om aan je buik te zitten, maar de meeste kinderen willen graag de baby voelen bewegen. Wanneer je zelf de baby voelt bewegen, roep dan je kind er bij zodat hij het kan ook voelen. Zeker later in de zwangerschap kan je er een spelletje van maken. Je kan voelen wat de voetjes zijn of waar het ruggetje zitten. Wanneer kinderen het leuk vinden, dan kunnen ze ook tegen de baby praten. Een baby herkent stemmen na zijn geboorte!
Je kunt je kinderen er ook bij betrekken door over de baby te praten. Willen ze bijvoorbeeld liever een broertje of zusje? En wat vinden zij mooie namen? Hoe denken zij dat de toekomst zal worden? Deze gesprekken zullen je ogen doen openen.
Koop babyspullen
Voor een baby moeten er allemaal spullen gekocht worden, zoals speeltjes en kleertjes. Kinderen vinden het vaak leuk om hier bij betrokken te worden of dingen uit te kiezen. Maar sommige kinderen vinden het ook moeilijk. De baby krijgt allemaal nieuwe spullen, terwijl hij zelf niks krijgt. Je kan dit heel makkelijk op lossen door het te combineren. Als je wat voor de baby koopt, koop dan ook wat voor je andere kinderen. Dit hoeft geen duur iets te zijn, maar met wat kleding of een klein cadeautje zijn kinderen vaak al erg blij. Het is tenslotte voor heel het gezin een beetje feest.