Uw haar doneren via stichting Haarwensen

Waarom?
Het zal wellicht emotioneel even lastig zijn om lang haar af te knippen, hoe wel u misschien juist weleens iets anders wilt. Ons haar zal ook redelijk snel weer terug groeien. U kunt het haar ook een keer bewust laten groeien om het te doneren. Er zijn namelijk kinderen die wegens ziekte of een aandoening helemaal geen haar of maar heel weinig haar op hun hoofd hebben. Per jaar zijn dit er al zo'n 400 á 500 mede door chemotherapie.Stichting
Stichting Haarwensen probeert mensen te vinden die bereid zijn om hun haar te doneren. De stichting wil ervoor zorgen dat de kinderen die geen haar hebben toch weer haar kunnen krijgen door middel van een pruik. Pruiken zijn vaak onbetaalbaar en de verzekering vergoedt maar een klein deel. Stichting Haarwensen vindt dat iedereen recht heeft op haar. Het hebben van haar maakt namelijk onder andere dat:- kinderen meer zelfvertrouwen hebben of krijgen
- dat kinderen niet zoveel aangestaard worden
- dat ze niet de hele dag geconfronteerd worden met de gevolgen van hun aandoening of ziekte
Een pruik kan voor een kind ontzettend veel betekenen. Vooral omdat kinderen tijdens hun jeugd juist snel onzeker kunnen zijn over hun uiterlijk.
Eisen
De stichting is hartstikke blij met mensen die hun haar willen doneren, wel is het zo dat zij niet veel zullen hebben aan bijvoorbeeld enkel 3 centimeter haar. Zo is er vastgesteld dat het haar als het los hangt minimaal 30 centimeter lang moet zijn en het liefst opgestuurd in een vlecht zodat ze niet één losse chaos van haar in een envelop aan zullen treffen. U maakt eerst een staart, dan de vlecht en dan eindigt u weer met een elastiek. U mag de vlecht 2 centimeter boven het elastiek afknippen.U vraagt zich misschien af waarom ze vooral lang haar willen. Veel meisjes willen lang haar en daar is nou eenmaal moeilijker aan te komen. Daarbij kunnen ze met lang haar eventueel zelf kiezen of ze het nog korter willen.
Op grijs na zijn alle haarkleuren welkom en de leeftijd is niet van dien. Haar wat met regelmaat geverfd was kunnen ze wegens beschadiging vaak niet gebruiken. Daarbij is het uiteraard gewenst dat het haar gewassen en droog wordt verzonden.
Wat gebeurt er met het haar
Eén vlecht is niet genoeg voor een hele pruik. Er worden ongeveer drie vlechten gebruikt om één pruik te maken. Hiervoor worden alle vlechten op haarkleur gesorteerd. Het maken van de pruiken wordt gedaan in Azië en het neemt ongeveer een week in beslag. Vervolgens wordt de pruik aangemeten voor een kind en in model gebracht. Een pruik heeft goede verzorging nodig waardoor het kind met de pruik ongeveer om de 3 weken een bezoekje zal moeten brengen aan de kapper.De kosten en adressen
In principe zijn alleen de kapperskosten voor u. Toch zijn er ook kappers die bij de stichting aangesloten zitten, bij hen kunt u gratis de benodigde aantal centimeters af laten knippen als het voor stichting Haarwensen is. U kunt deze kappers vinden via de website www.haarwensen.nl. U kunt uw haar zoals eerder genoemd ook zelf opsturen. Het versturen zal ongeveer 0,50 tot 1,50 kosten. Het adres hiervoor is:Stichting Haarwensen
Industrieweg 15
3641 RK Mijdrecht
Eventueel kunt u een kaart, brief of foto's bij het haar in de envelop mee sturen. Deze wordt wellicht op de website gepubliceerd. U krijgt te allen tijde een bedankbrief met button thuisgestuurd van de stichting.