Politiek en Kredietcrisis

Hoe wil Obama de economie herstellen?

Hoe wil Obama de economie herstellen?

Tijdens de strijd om het presidentschap was een van de belangrijkste onderwerpen misschien wel de economie. De hypotheekcrisis en de kredietcrisis hebben veel angst en paniek veroorzaakt in de Verenigde Staten, en door het gemis aan vertrouwen gaat het het als maar slechter met de economie. Wat wil de nieuwe president Obama op korte termijn doen aan deze economische crisis?


Nu Obama is gekozen tot de nieuwe president van de Verenigde Staten zal hij zijn beloftes moeten gaan waarmaken. Een van de belangrijkste issues tijdens de verkiezingsstrijd werd de economie.

De internationale economische crisis
In 2007 kreeg men in Amerika te maken met de hypotheekcrisis. Deze hypotheekcrisis was een van de hoofdoorzaken van de internationale kredietcrisis. Door de kredietcrisis ging de economie in Amerika en ook in andere landen heel snel bergafwaarts. Door het inzakken van de economie en het inklappen van de beurzen ontstond er als vanzelfsprekend veel angst en paniek in de Verenigde Staten. Mensen waren bang hun spaargeld kwijt te zullen raken, of zelfs hun baan te verliezen, waardoor ze helemaal geen geld meer zouden kunnen sparen.

De keuze voor Obama
Al zijn er veel dingen die bij het kiezen van een nieuwe president een rol spelen, ook in Amerika begrijpt men dat voor een stabiele samenleving een stabiele economie een van de belangrijkste voorwaarden is. De economische crisis werd dus een van de belangrijkste issues. Mede doordat de zittende regering Bush de schuld kreeg van de economische malaise, hadden de kiezers weinig vertrouwen in zijn opvolger McCain. Obama kon hier gebruik van maken, en kreeg dan ook het vertrouwen van de kiezer.

Maar om dit vertrouwen te kunnen vasthouden zal hij zijn beloftes moeten gaan waarmaken. Wat zijn Obama zijn plannen omtrent de economie, hoe wil hij de economie op korte termijn herstellen en hoe wil hij een tweede kredietcrisis voorkomen?

Obama omtrent de economie

Direct na de verkiezingen
Een dag na zijn verkiezing als president, maakt Barack Obama bekend dat de prioriteit zal komen te liggen op het herstellen van de economie. De Amerikanen zien in Barack Obama de redder die Amerika uit de economische malaise zal halen. Hij heeft grote beloftes gedaan tijdens zijn campagne. Om het vertrouwen van de kiezer niet kwijt te raken zal hij nu moeten laten zien wat hij waard is. Hij zal in ieder geval moeten aantonen te weten waar hij mee bezig is en wat zijn plannen zijn omtrent de economie.

Obama omtrent de economische crisis
Barack Obama was een groot voorstander van het Amerikaanse reddingsplan voor Wall Street dat 700 miljard dollar heeft gekost. Hij zegt dat Amerika in een van de grootste economische crisissen van de geschiedenis verkeert, en dat er zonder dit plan miljoenen banen verloren hadden kunnen gaan en er vele bedrijven gedwongen failliet zouden zijn gegaan.

Ook pleit hij voor een reeks hervormingen die nieuwe onoplettendheid binnen de financiele sector moeten voorkomen. Hij wil bijvoorbeeld meer openheid van financiele firma's. Ook wil hij verenigbare regels, niet alleen voor banken, maar voor alle financiele instellingen.
Hij wil het bedrag dat bij persoonlijke bankrekeningen verzekerd is, en dus altijd uitbetaald zal worden wanneer een bank failliet mocht gaan, verhogen tot 250.000 dollar.

Het reddingsplan van Obama
Obama komt met een reddingsplan dat 50 miljard dollar zal gaan kosten. Hiermee wil hij 1 miljoen nieuwe banen creëren die moeten gaan zorgen voor een betere infrastructuur en een beter educatiesysteem. Ook wil hij met dit geld begrotingstekorten van locale regeringen voorkomen.

Hij wil op allerlei fronten gaan zorgen dat mensen met een laag inkomen minder belasting hoeven te betalen dan mensen met een hoog inkomen. Dit om te voorkomen dat mensen in de schulden komen, en waar mensen al in de schulden zaten, ze verder in de schulden zullen komen.

Ook wil hij nieuwe regels gaan opstellen voor financiele instellingen zodat mensen met een hypotheek zullen worden beschermd, en dus niet zomaar uit hun huis kunnen worden gezet.

Ook wil hij kleinere en middelgrote bedrijven meer kansen bieden, door ze veel minder belasting te laten betalen. Hij zal kleinere bedrijven geen belasting laten betalen op het maken van nieuwe investeringen. Op deze manier wil hij het weer aantrekkelijk maken een bedrijf te beginnen, en wil hij bestaande kleine bedrijven bescherming bieden.

Zal Obama de economie hiermee kunnen herstellen?

Met al deze plannen hoopt Obama de economie weer op gang te helpen, en zo de economie op zowel de korte termijn als de lange termijn te kunnen herstellen. De vraag is natuurlijk, in hoeverre de plannen van Obama daadwerkelijk effect zullen hebben en in hoeverre de schade aan de wereldeconomie al onherstelbaar is. Als dit laatste het geval is, zal tijd de enige genezer blijken te zijn...

Alles rondom de verkiezingen in Amerika
© 2008 - 2010 Kalam, gepubliceerd in Politiek (Mens en Samenleving) op 07-11-2008, laatst gewijzigd op 07-11-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Kalam is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Hoe wil Obama de economie herstellen?"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.