Ben en Tmobile

Ben; het tweede leven van een provider

GSM provider Ben wordt een tweede leven ingeblazen. De merknaam, die in februari 2003 werd omgezet in T-Mobile, komt weer terug compleet met het unieke blauwe logo. Vanaf begin maart 2008 kan er weer worden gebeld met Ben. Het afsluiten van een simkaart abonnement kan alleen maar via het internet.


Algemeen

Ik Ben, was een hele bekende kreet tijdens de reclame van 4 februari 1999 tot 25 februari 2003, het simpele drie letterige blauwe woordje was net zo bekend als de hedendaagse knalroze T. Op 30 september 2002 werden de aandelen van de provider BEN overgenomen door T-Mobile International, en een goed half jaar later werd ook de naam omgezet in T-Mobile.

Geschiedenis van Ben

  • In februari 1998 zet een consortium, bestaande uit het Belgische Belagcom en het Deense Tele Danmark, in Nederland Ben op. Het is een GSM aanbieder met 6 regionale frequenties die ruimschoots voldoen om een goed (landelijk) dekkend netwerk op te zetten.
  • Op 4 februari 1999 gaat Ben de lucht in, met toen ter tijd een dekking in de Randstad en een groot deel van Noord Brabant. Ben introduceerde zichzelf diezelfde avond op bijna alle Nederlandse tv netten, op het zelfde moment tijdens een lange reclame. De slagzin is “Ik ben Ben”, gevolgd door in mei van hetzelfde jaar door een rechtszaak aangespannen door de KPN, die een jaar eerder al “ik ben KPN” gebruikte. Ben wint de rechtszaak. Het was Ben die als eerste provider in Nederland de belbundels op de markt bracht, wat al snel door concurrenten werd gevolgd.
  • In oktober 1999 is het voor de gebruikers van Ben mogelijk om WAP te gaan gebruiken, de eerste serie van mobiel internetten. Het was toen alleen nog maar mogelijk om eenvoudige, alleen uit tekst bestaande, internetpagina’s te bekijken.
  • April 2000; Ben kondigt een landelijk dekking aan in Nederland. Nog geen drie maanden later gaan de eerste geruchten over een overname. Het waren Belgacom, Tele Denmark en Deutsche Telekom, die voor € 320.000.000,-- een UMTS licentie in Nederland binnen haalden.
  • In juni 2001, nog geen 2,5 jaar nadat Ben de lucht in ging, heeft het 1.000.000 gebruikers. Aan het einde van dit jaar is het wederom Ben die als eerste een GPRS in Nederland introduceerde. Hiermee werden snellere dataverbindingen over het bestaande GSM netwerk mogelijk. Het zou nog ruim 9 maanden duren voordat er MMS berichten verstuurd konden worden.
  • Op 26 april 2002 ondertekenen Ben Nederland B.V. en Nokia een 3 jarige overeenkomst voor de uitbreiding van Ben’s GSM 1800 en het GPRS netwerk in Nederland. Een maand later sluit Ben een joint venture, onder de naam RANN, met Dutchtone (beter bekend als Orange). Deze overeenkomst hield in het gezamenlijk opzetten van het niet commerciële deel van het UMTS netwerkt. RANN wordt al weer vroegtijdig ontbonden.
  • Ben brengt op 24 september 2002 (weer als eerste) de mogelijkheid tot MMS (Multimedia Messaging Services), oftewel het maken en versturen van foto’s via de mobiele telefoon. Deze kunnen via de mobiel voorzien worden van tekst, geluid en animatie’s.

Ben als T-Mobile

Dan is het op 30 september 2002 zover; Ben wordt volledig overgenomen door het (Duitse) T-Mobile International. Op 25 februari 2003 wordt ook de naam omgezet in die van de nieuwe eigenaar.

Doordat Ben als dochter volledig wordt ingelijfd bij T-Mobile, komt er ook een einde aan het aparte gezicht van de vroegere provider. Op het moment van overname was Ben de derde in rijd van de providers op de Nederlandse markt, met ruim 1.300.000 gebruikers. De andere aanbieders van mobiele netwerken op dat moment waren:
  • KPN
  • Vodafone
  • Libertel
  • O2
  • Dutchtone

Ben anno 2008

Ben is terug! T-Mobile, die na overname van Orange, inmiddels 4.500.000 gebruikers heeft, blaast Ben een tweede leven in.

Bij een Ben abonnement zal men moeten bellen met een eigen mobiel, een (bijna) gratis toestel zit er hier niet in. Volgens een marktonderzoek van Ben vinden veel klanten dat ook helemaal niet nodig, er liggen nog genoeg prima functionerende toestellen in de vele kasten en lades.

Het concept dat Ben op de markt brengt is wederom nieuw. Een simkaart abonnement welk per maand opgezegd kan worden, er wordt overigens gebeld met het netwerk van T-Mobile. Om met dit abonnement te kunnen gaan bellen, hoeft alleen maar het internet bezocht te worden, want winkels zullen er niet komen.

De planning is dat op 3 maart 2008 de provider de lucht in gaat en weer met “Ik ben Ben” gebeld kan worden. Ook het bekende blauwe logo komt geheel in originele staat terug.

Voor informatie over het afsluiten van een abonnement: www.ben.nl

Een citaat vanaf hun site:
Hoe gaat het met je?
Met mij is alles goed.
Zoals je misschien weet ben
Ik een tijdje weggeweest.
Maar ik ben nu weer
Helemaal terug.

Gerelateerde links

Bellen Met Voordeelbundel, Bellen Met Ben, Bellen Met Kpn en Nog Meer Mobiel.
© 2008 Storm, gepubliceerd in Communicatie (Mens en Samenleving) op 19-02-2008, laatst gewijzigd op 19-02-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Storm is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Ben; het tweede leven van een provider"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.